sty 09 2015

Sufit napinany w kuchni i jego tajemnice


Komentarze: 0

Osoby zainteresowane zmianą sufitu w kuchni coraz częściej zwracają się ku sufitowi napinanemu podkreślając jego liczne atuty. Trudno nie zgodzić się z tym, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem cieszącym się rosnącą popularnością, nie można jednak nie dostrzec i tego, że, ze względu na swoją oryginalność, sufit napinany w kuchni ciągle jeszcze jest uważany za rozwiązanie dość tajemnicze. Nadszedł zatem czas, aby dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej.

 

Charakterystyka sufitu napinanego

Sama idea, w oparciu o którą powstały sufity napinane, nie jest zbyt skomplikowana. Ich postawę stanowi folia PCV oraz specjalna konstrukcja, na której folia ta jest rozpinana dzięki jej nagrzewaniu oraz naciąganiu. Prosty pomysł sprawia, że sam montaż sufitu napinanego nie trwa wcale długo. Wiele zależy od tego, jaką powierzchnię ma pomieszczenie, w którym chcemy go zainstalować, maksymalny czas pracy ekipy montażowej ogranicza się jednak do kilkunastu godzin.

Łatwość montażu nie jest jednak jedyną korzyścią wynikającą z charakteru sufitu napinanego, okazuje się bowiem, że wcale nie mniej skomplikowany jest i jego demontaż. Co więcej, czynność ta może być powtarzana wielokrotnie, co nie jest bez znaczenia wówczas, gdy sufit ukrywa przed oczyma gości i domowników przewody elektryczne albo klimatyzację.

 

Walory estetyczne

Na wymianę sufitu decydujemy się zazwyczaj dlatego, że walory estetyczne stosowanego dotychczas rozwiązania nie przypadają nam już do gustu. Zazwyczaj nadawanie sufitowi indywidualnego charakteru polega przede wszystkim na jego malowaniu, jeśli jednak w centrum naszego zainteresowania znajduje się sufit napinany, możemy liczyć na znacznie więcej.

Gdy zastanawiamy się nad kolorystyką sufitu okazuje się, że nie ma mowy o jakichkolwiek ograniczeniach. Każdy klient sam może wybrać barwę folii, która pojawi się w jego kuchni, jedynym ograniczeniem jest przy tym jego własna wyobraźnia, a w pewnym stopniu również charakter samego pomieszczenia. Oczywiście, najtańszym rozwiązaniem jest biały i matowy kuchenny sufit napinany, jeśli jednak kuszą nas połyskujące pastele, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby się nimi zainteresować. Co ciekawe, sufit napinany w kuchni wcale nie musi być jednolity. Może pojawić się na nim nadruk albo rysunek, jeśli więc chcemy, aby imitował obrus na stole lub gwieździste niebo – nie ma powodów do obaw o to, że nasze marzenie nie zostanie spełnione.

 

Higiena i bezpieczeństwo

Kuchenny sufit napinany jest uważany za rozwiązanie wyjątkowo funkcjonalne nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z propozycją, którą, w zależności od indywidualnych potrzeb, możemy wielokrotnie montować i demontować. Słowa uznania padające pod jego adresem są też konsekwencją wykorzystania do jego produkcji materiałów wodo- i ognioodpornych. W praktyce oznacza to, że w przypadku nieprzewidzianej sytuacji, sufit nie będzie stanowił dodatkowego zagrożenia dla domowników, a przecież mamy do czynienia z rozwiązaniem, które często ukrywa nie tylko niedoskonałości poprzedniego sufitu, ale również przewody elektryczne lub rury.

Warto wspomnieć i o tym, że decydując się na sufit napinany w kuchni nie musimy przejmować się jego konserwacją. Typowy dla tego pomieszczenia kurz i drobne zabrudzenia możemy usunąć z wykorzystaniem zwykłego odkurzacza. Tłuste i wilgotne plamy również nie powinny być problemem, z powodzeniem usunie je bowiem ściereczka i dowolny, delikatny środek czyszczący. Pamiętać należy wyłącznie o pewnej regularności, a sufit z pewnością będzie cieszył oczy jeszcze przez długie lata.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz